poniedziałek, 30 stycznia 2017

Kunszt zawodowy część 1Kochani w odpowiedzi na wiele postów na grupach oraz w  mediach społecznościowych i wiele pytań na temat rozwoju zawodowego przygotowałem dla Was cykl 12 artykułów z konkretnymi krokami jak rozwijać się w naszych zawodach. 

Pierwszy post będzie o kunszcie, sztuce widzenia 
 i słuchania oraz o tym, jak dbać o to aby nasze działania były perfekcyjne i najwyższej jakości.


Sztuka makijażu,fryzjerstwa czy pielęgnacji gabinetowej jest polem do popisu dla wszystkich tych, którzy kochają twórczą pracę. Profesjonalny Beauty expert musi kochać to co robi; mieć niemal obsesje na punkcie swojej pracy i nie bać się ciągłego podnoszenia sobie poprzeczki. Styliści i kosmetolodzy powinni nauczyć się patrzenia w taki sposób na swój warsztat i poczucie piękna, aby poddawać je stałemu procesowi ewolucji  wraz z doświadczeniem i za pomocą inspiracji jakie spotykamy.  Musimy być otwarci, na stałe przyjmowanie nowej wiedzy i osiągać coraz więcej szczytów w naszej dziedzinie. 
Beuty designerzy, którzy kroczą drogą sukcesu powinni być także doskonałymi nauczycielami i mieć świetne zdolności komunikacyjne.
Po pierwsze bądź uważny.  


Każdy z nas musi być bardzo uwrażliwiony na każdy gest, kolor, mikro i makro ekspresje, fakturę i miękkość skóry czy włosów.
Najważniejszą cechą, jaką powinien posiadać dobry stylista czy kosmetolog jest umiejętność obserwacji.  
Dzięki wnikliwym obserwacjom możesz nauczyć się wiele o stylach w makijażu,
  czy fryzjerstwie oraz o problemach jakie występują na cerze twoich potencjalnych klientów. 
Zwracaj uwagę także na gwiazdy filmowe i modelki w magazynach; istnieje szansa, że dostrzeżesz jakiś wzór, który ci się podoba. Dzięki temu rozwiniesz swój charakterystyczny styl pracy
Bardzo długo przyglądałem się fotografiom i ludziom w różnych miejscach świata dzięki temu dostrzegłem jak światło dieta czy klimat wpływa na wygląd ludzi wokół mnie. 

Słuchaj aktywnie!


Tak samo jak powinniśmy ćwiczyć oko tak samo powinniśmy słuchać. 
Efektywne słuchanie stanowi jedną z ważniejszych umiejętności specjalisty. 
Oczywiście ważne jest by mieć pomysł i rozwiązania techniczne,
 ale beauty designer nie może być dyktatorem. 
Nasza praca polega na rozważeniu wizji i pomysłów innych ludzi oraz na współpracy z nimi. Jeśli pracujesz przy sesjach zdjęciowych, 
pamiętaj, że fotograf, wydawca i stylistka też mają wkład w projekt.
 Jeśli pracujesz z klientką w gabinecie kosmetycznym musisz sprostać jej oczekiwaniom jednak najpierw musisz je poznać aby znaleźć najlepsze rozwiązanie.
 Aby to wszystko wykonać musisz niezwykle uważnie słuchać i zadawać odpowiednie pytania.
Zawodowy rozwój
W tym roku zaplanowałem aż 30 dni na to aby szkolić siebie. Wybrałem zarówno warsztaty z najnowszych technik i produktów jak i te z zakresu rozwoju osobistego. 
Uważam, że żaden człowiek nie może dać drugiemu  tego czego sam nie posiada dla tego najpierw musimy sami coś posiąść aby rozdawać to dalej.

 Zapraszam was także do zaplanowania całego roku edukacyjnego w taki sposób abyście zyskali co najmniej 3 nowe umiejętności lub techniki a także rozwinęli swoje wnętrze. 
Tylko bogate wnętrze rozwija kreatywność.

W kolejnym poście opisze wam jak szukać inspiracji i rozbudzać kreatywność, do tego czasu  ćwiczcie Swoje oczy i uszy.

 Powodzenia:)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz