wtorek, 8 listopada 2016

Prostownica! CO? GDZIE? JAK? ZA ILE?



Prawie każda z kobiet miała kiedyś do czynienia z prostownicą, 
pozornie proste urządzenie sprawia,
 że nawet najbardziej uporczywy lok stanie się prosty jak struna,
 a spuszone niesforne kosmyki idealnie gładkie i lśniące. Prostowanie włosów to proces mało skomplikowany, czynność rutynowa dla wielu pań.
 Jednakże codzienne prostowanie to wyrok dla włosów, dlatego warto pomyśleć przy zakupie określonego sprzętu,
 co tak naprawdę jest nam potrzebne i zapoznać się dobrze z ofertą producentów.



Jak wybrać odpowiedni produkt?

Czym różni się profesjonalna prostownica od ogólnie dostępnej?

W sklepie czy przez internet?

Jaka temperatura dla moich włosów?






Jak wybrać prostownicę marzeń?


Przede wszystkim dokładnie określić czego oczekujemy - jakimi cechami powinna wyróżniać się "nasza" prostownica, jakiego efektu oczekujemy, jakie niezbędne funkcje powinna posiadać, jaka nam się podoba wizualnie (design).



Na rynku znajdziemy ogromny wybór sprzętu elektrycznego do prostowania włosów. 

Ceny prostownic dostępnych na naszym rynku wahają się od 30zł do 800zł. 
Nie sztuką jest jednak zapłacić kilkadziesiat złotych za prostownicę, 
która wykonana jest z wątpliwej jakości elementów i może stanowić zagrożenie dla zdrowia i dobrej kondycji włosów, 
a do tego po kilku tygodniach użytkowania nadaje się tylko do wyrzucenia. 
Również nie zawsze warto przepłacać, bo drogi sprzęt jest często nafaszerowany tak wieloma dodatkowymi funkcjami, gadżetami, za które producenci każą sobie słono płacić, a konsumenci na ogół wcale z nich nie korzystają.


Podstawowy podział prostownic do włosów zakłada rozróżnianie urządzeń ze względu na rodzaj płytki. 
Liczy się zarówno jej wielkość, kształt jak i powłoka, którą płytka została pokryta. 
Dobra jakościowo płytka jest bezpieczna dla zdrowia włosów, zapewnia ochronę przed wysoką temperaturą, dodatkowo zabezpiecza delikatną łuskę włosa przed zniszczeniem i zadecydowanie ułatwia sam zabieg prostowania. 
W praktyce wyróżniamy płytki teflonowe, ceramiczne, tytanowe, lustrzane, diamentowe oraz płytki z turmalinami.
Teflon
Płytka teflonowa ma za zadanie ochronić włosy przez wysoką temperaturą. Nie pozwala ona również kosmykom na przywieranie do nagrzanej powierzchni. Minusem tego rozwiązania jest jednak nierównomierne nagrzewanie powierzchni płytki, co w praktyce może poskutkować przypaleniem włosa. Również jej odporność na zarysowania nie jest zbyt wysoka, w związku z czym zużycie płytki teflonowej może nastąpić w bardzo szybkim czasie od momentu nabycia.
Ceramika
Inaczej sprawa wygląda w przypadku płytki ceramicznej. Tutaj ryzyko przypalenia włosów zostaje praktycznie wyeliminowane, ponieważ nagrzewanie następuje w sposób równomierny. Sama powłoka jest natomiast śliska, co dodatkowo ułatwia wygładzenie poszczególnych pasm. Płytki wykonane z tytanu są z kolei odporne na uszkodzenia i trwalsze niż płytki ceramiczne. Są one dedykowane zwłaszcza do potrzeb włosów grubych i kręconych.


Inne
W celu osiągnięcia blasku poleca się natomiast użycie płytek lustrzanych ze względu na to, że ich powłoka jest gładsza niż pokrycie płytki ceramicznej.

Kupisz tutaj


Płytka diamentowa to nowość na rynku. Jej powłoka jest trwała, wolno się zużywa i jest ona odporna na zarysowania. Płytki z powłoką diamentową stanowią idealne rozwiązanie dla włosów grubych, kręconych i trudnych w ułożeniu.
Kupisz tutaj

Płytki z turmalinami charakteryzują się tym, że eliminują ryzyko elektryzowania się kosmyków, a poza tym dbają o włosy poprzez domknięcie ich łusek, tym samym zabezpieczając ich strukturę. Jest to możliwe dzięki powłoce, która - pod wpływem wysokiej temperatury - wytwarza jony ujemne.
Kupisz tutaj


Długość płytek

Jeśli zaś chodzi o wielkość płytki, to powinna być ona dopasowana do rodzaju i długości włosów. Dla kosmyków krótkich wystarczą płytki wąskie (do ok. 24 mm) i krótkie (do 90 mm), natomiast włosy półdługie i długie wymagają już użycia płytek szerszych. Pasmom delikatnym i długim sprosta model z płytkami o szerokości 24-30 mm, natomiast włosom grubym, długim i kręconym potrzeba płytki o szerokości 30-40 mm.

Warto rozważyć zakup prostownicy z regulacją temperatury, są one zazwyczaj nieco droższe, ale dzięki tej funkcji można dostosować wysokość temperatury prostowania do rodzaju i kondycji włosów.


Inne przydatne funkcje (prostownice profesjonalne)



Niektóre narzędzia posiadają bardzo przydatną funkcję termostatu.
Dzięki niemu prostownica jest chroniona przed przegrzaniem. 
Termostat chroni włosy popaleniem i pozwoli zaoszczędzić energię.
Każda profesjonalna prostownica jest wyposażona w guzik lub przycisk, dzięki któremu można włączyć i wyłączyć urządzenie tzw przycisk on/off. 
Niektóre prostownice posiadają automatyczny wyłącznik, dzięki któremu, po około godzinie, nieużywana wyłączy się sama.
Istotny jest również kabel zasilający. 
Profesjonalny sprzęt fryzjerski posiada najczęściej kabel o długości od 2,5-3m, co pozwala używać prostownicy niemal w każdym pomieszczeniu. Bardzo istotny z punktu widzenia użytkownika jest kabel obrotowy – nie plącze się i sprawia, że prostownicą łatwiej jest manewrować.



Jonizacja


Dzięki tej opcji prostownica wytwarza jony ujemne, które zamykają łuski włosa. Jonizacja chroni włosy przed zniszczeniem, sprawia, że są bardziej wygładzone i nie elektryzują się, a dodatkowo nadaje im piękny, zdrowy połysk.

Niektóre prostownice wytwarzają jonizację za pomocą specjalnego generatora jonów ujemnych, jednak większość nowoczesnych prostownic wytwarza jonizację przy pomocy powłok, którymi pokryte są płytki. Pod wpływem wysokiej temperatury, jony z ich powierzchni są uwalniane i wnikają wgłąb włosa. Przy zakupie nowej prostownicy warto wziąć pod uwagę tę funkcję, a na pewno, decydując się na taki model nie będziemy żałować. Efekt będzie olśniewający.







TEMPERATURA

Wybierając wysokość temperatury, należy wziąć pod uwagę rodzaj i strukturę prostowanych włosów.

I tak:
  • Cienkie, podatne na zniszczenie, rozjaśniane włosy: 70-170oC

  • Normalne, farbowane, lekko kręcone lub falowane włosy: 170-200oC

  • Grube, gęste,sztywne i mocno kręcone: 200-230oC






Gdzie kupić?

Jeśli w twoje potrzeby lepiej trafia prostownica klasyczna, bez większych udziwnień, swoje cudeńko znajdziesz w prawie każdym sklepie z urządzeniami AGD.

Jednakże jeśli potrzebujesz profesjonalnego produktu, który posiada kilkanaście funkcji dodatkowych, polecam strony ze sprzętem fryzjerskim, ponieważ nie są one dostępne w każdym ze sklepów stacjonarnych.
polecane sklepy to: 







Brak komentarzy:

Prześlij komentarz