czwartek, 12 listopada 2015

Kilka porad jak zadbać o skórę twarzy







Zadbana skóra twarzy to podstawa, jednak czy dbamy o nią tak jak powinniśmy? 
Jest wiele rozmaitych naturalnych, czyli domowych sposobów na utrzymanie naszej skóry w perfekcyjnej kondycji. Poniżej przedstawię wam najciekawsze z nich :)

1.  Jak pozbyć się cieni i sińców pod oczami?

  • okłady z plasterków zielonego ogórka – najlepiej, żebyś przechowywała ogórek w lodówce, bo będzie on dobrze schłodzony; gdy plasterki ogórka na oczach „zagrzeją się”, zmień je na nowe.
  • ciepłe okłady z herbaty lub świetlika – świetlik działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, likwiduje obrzęki pod oczami.
  • papka z surowego ziemniaka – zmiksuj surowego ziemniaka, aby powstała z niego papka, a powstałą masę nałóż na oczy i pozostaw na 30 minut.
  • zmrożona łyżeczka – włóż łyżeczkę do zamrażarki na 15 minut, a następnie przyłóż na powieki.
  • okład z alg – algi doskonale sprawdzają się na cienie pod oczami, ponieważ poprawiają krążenie, ponadto zawierają substancje, które nawilżają i regenerują skórę.





2. Jak zminimalizować opuchliznę oczu lub twarzy?

  • Kostki lodu potrafią zdziałać cuda i zminimalizować opuchliznę twarzy praktycznie do zera, jednakże należy pamiętać o tym, że powinniśmy masować nimi skórę twarzy wykonując ruchy okrężne oraz aplikować je poprzez cienki materiał, aby nie narazić naskórka na dodatkowe podrażnienia.
  • Stosuj lekki żel zmniejszający opuchliznę. Ciężkie kremy zazwyczaj mają za zadanie spłycać zmarszczki mimiczne, a ich gęsta konsystencja może jedynie pogłębić problem. Najlepszy będzie żel arnikowy.
  • Unikaj produktów typu fast food oraz tych zawierających sól i alkohol, ponieważ zatrzymują wodę w organizmie.
  • Kosmetyki do pielęgnacji skóry wokół oczu trzymaj w lodówce.
  • Pij zioła które pomagają pozbyć się zatrzymanej w organizmie wody np. herbata z pokrzywy 



3. Sposoby na zaskórniki.

  • Oczyszczanie manualne sposobem domowym- NIGDY nie wyciskaj zaskórników, bez uprzedniego przygotowania do tego swojej skóry ponieważ narazisz się na rany lub nawet blizny. Jak przygotować skórę do oczyszczania? Po pierwsze, skóra musi być dokładnie oczyszczona, po drugie dobrze jest wykonać "parówkę" domową. Polega ona na tym, że zaparzamy np. rumianek, dbając o to by temperatura wody była jak najwyższa, następnie przelewamy go do niewielkiej miseczki i pochylamy się nad nią, możemy również dla ulepszenia efektu na głowę nałożyć ręcznik by para skupiała się wyłącznie wokół naszej twarzy i tak czekamy ok 10 minut, by pory były wystarczająco rozszerzone. Po serii przygotowań możemy rozpocząć oczyszczanie skóry. Po zakończonym zabiegu dobrze jest przetrzeć twarz odpowiednim tonikiem, a następnie nałożyć krem nawilżający.
  • Peeling- rozmaite peelingi oczyszczające dostępne w każdej drogerii zawsze pomogą rozwiązać problem zaskórników. Istnieje jednak niezawodny peeling, który znajduje się prawdopodobnie w szafce z przyprawami każdej kobiety a jest to soda oczyszczona:) łyżeczka sody w połączeniu z niewielka ilością wody dla uzyskania efektu papki tworzą genialny, głęboko oczyszczający peeling, który oczyści dogłębnie naszą skórę. Jednak po jego zastosowaniu należy pamiętać o tym aby dobrze natłuścić skórę.
  • W walce z zaskórnikami i wągrami świetnie radzi sobie sok z cytryny. Kilka razy dziennie pocieraj nim miejsca, w których występują wągry. Na zaskórniki możesz nakładać na noc papkę zrobioną z soku z cytryny lub limonki oraz cynamonu w proszku (tego akurat nie należy zostawiać na noc, lecz na kilka minut). Rano opłucz buzię letnią wodą. UWAGA: cynamon może podrażnić delikatną skórę twarzy, jeśli poczujesz silne pieczenie, zrezygnuj z cynamonu jako elementu maseczki.
  • W eliminacji wągrów pomoże również papka z liści kolendry, kurkumy w proszku i wody. Tak zrobioną maseczkę trzymaj na twarzy przez 10-15 minut, po czym spłucz letnią wodą.



4. Jak zachować odpowiedni poziom nawilżenia cery?

  • Ogranicz działanie szkodliwych czynników na skórę – odstaw używki (kawę, papierosy, alkohol) oraz zrezygnuj z nadmiernego opalania się.
  • Działaj dwukierunkowo – nawilżaj skórę od zewnątrz i od wewnątrz. Pij duże ilości wody mineralnej – co najmniej 2 litry dziennie. Spożywaj duże ilości warzyw i owoców, zwłaszcza tych, które posiadają duże pokłady witaminy C, E, A oraz cynku. Starannie dobierz kosmetyki. Jeśli nie wiesz jakie produkty będą najlepsze dla twojej skóry, poproś o poradę kosmetyczkę lub dermatologa. W upalne dni skraplaj skórę specjalną mgiełką do ciała.
  • Domowe nawilżanie możemy także osiągnąć z pomocą żółtek jaj i śmietany. Taką mieszankę należy nałożyć na twarz i spłukać dopiero po wyschnięciu.
  • Prawdziwym ratunkiem dla suchej skóry są maseczki nawilżające. Powinnyśmy je stosować zwłaszcza w zimie, kiedy na stan skóry fatalnie wpływają klimatyzowane pomieszczenia. Pół godziny po zmyciu maseczki dobrze jest wklepać krem półtłusty, który zatrzyma wilgoć w skórze.



1 komentarz:

  1. bardzo przydatny post, oprócz wielu znanch mi sposobów domowej i naturalnej pielęgnacji, dowiedziałam się sporo ciekawych rzeczy np. na temat likwidacji zaskórników. Oprócz soku z cytryny dobry do przecierania miejsc z wągrami dobry jest olej z rośliny perilla ocymoides (pachnotka) niestety dosyć mało popularny i ciężki do zakupienia.

    OdpowiedzUsuń